پنج شنبه, 07 اسفند 1399

فیلتر زیرشنی در آکواریوم های زینتی

اين فيلترها به طور حتم قديمي ترين و البته ارزانترين روش براي فيلتراسيون آب آكواريوم به حساب مي آيند و از يك سيستم ارزان و ساده براي اين كار بهره مي گيرند.

فيلتر زير شني همانطور كه از نامش پيداست در زير شن و ماسه آكواريوم قرار مي گيرد. در يكي از گوشه هاي آن يك محل براي وصل شدن لوله ي هوا تعبيه شده كه لوله هوا را به آن وصل مي كنيد.

هنگامي كه پمپ هوا شروع به كار مي كند با گردش هوا يك جريان ضعيف در سطح زير فيلتر ايجاد مي شود كه موجب مي شود فيلتر آب را به كف بمكد (بهتر است شدت هوا دهي در اين زمان متوسط باشد زيرا هوادهي زياد برعكس جواب مي دهد) . اين كشش خود به خود مواد زائد و فضولات ماهيان را كه در كف آكواريوم و لابه لاي شن ها ته نشين شده اند به فضاي خالي زير فيلتر مي كشد و آنجا نگهداري مي كند تا تجزيه شوند و يا در تميز كردن هاي دوره اي آكواريوم از آنجا خارج گردند.

واقعيت اين است كه اين فيلترها در زير شن و ماسه آكواريوم مانند يك بمب، مقدار زيادي سم را نگهداري مي كنند كه اگر درون آب به مقدار كافي باكتري هاي مفيد براي تجزيه اين بمب نداشته باشيد، و يا اينكه زير فيلتر را در زمان مناسب تميز نكرده باشيد... حتما ماهي هاي شما را مسموم مي كند.

 

فيلترهاي زير شني هنگامي كه با ساير فيلترها تركيب شوند كارايي خوبي خواهند داشت و همينطور مكان مناسبي براي تغذيه ريشه هاي گياهان مي باشند.

جستجو

سیستم آمار بازدید کنندگان

بازديد امروز :30
بازديد روز گذشته :47
بازديد اين هفته :167
بازديد اين ماه :1127
مجموع آمار بازديد ها :128903

درحال حاضر 7 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.