پنج شنبه, 07 اسفند 1399

مکان مورد نیاز برای برپا کردن یک کارگاه پرورش ماهی خانگی

بارها شده در این مورد از من سوال کردند که چطور می توان در یک پارکینگ یا زیرزمین و یا یک اتاق کوچک و خالی در منزل یا جایی شبیه به آن کارگاهی جهت پرورش ماهی برپا کرد.

برای همین تصمیم گرفتم به جای آنکه تک تک پاسخ دوستان رو بدهم یک مطلب کلی در این زمینه تهیه کنم.

برای چنین مکانی به طور متوسط یک اتاق 3 در 4 را در نظر می گیریم که از لحاظ اندازه عمومیت بیشتری دارد.

اولین و مهمترین چیزی که شما در این اتاق نیاز خواهید داشت یک شیر آب با فشار بالا و یک دریچه یا لولۀ خروجی کاملاً باز و مناسب جهت تخلیه آب است. دقت کنید که تکثیر ماهی با نگهداری آن کمی فرق می کند و شما دائماً در حال تعویض آب خواهید بود و اگر این دو را نداشته باشید آن اتاق به درد شما نخواهد خورد.

دومین چیز یک سیستم گرمایش و سرمایش است که بتواند درجه حرارت اتاق را به طور یکنواخت نگه دارد. برای این کار کولرهای گازی می توانند مناسب باشند که در فصل سرما حرارت و در فصل گرما برودت را ایجاد می کنند. این کولر ها مزیت دیگری نیز دارند و آن ترموستات روی دستگاه می باشد. به کمک ترموستات شما درجه حرارتی را که می خواهید محیط در آن قرار بگیرد به دستگاه می دهید و دستگاه به طور اتوماتیک دمای محیط را ثابت روی همان درجه حرارت نگه می دارد.

اما اگر این امکان را ندارید به فکر سیستمی برای این کار باشید. می توانید برای هر آکواریوم یک بخاری قرار دهید و سرمایش را با کولر آبی ایجاد کنید که البته موارد بالا از لحاظ هزینه تفاوت زیادی ندارند و البته راه دوم دردسرهای خودش را دارد.

در آخر حواستان به یک نکته دیگر هم باشد؛ وزن آکواریوم ها را حساب کنید و ببینید در کل به کف اتاق چه فشاری وارد می شود. شما باید اطلاع کافی از استقامت کف اتاق داشته باشید (مخصوصا وقتی که در آپارتمان هستید و یا زمانی که زیر اتاق زیرزمین و یا چاه فاضلاب قرار دارد) اگر این نکته را سرسری بگیرید خیلی راحت ممکن است خانه خراب شوید.

اگر استقامت کافی باشد،شما در این اتاق می توانید چهار ردیف آکواریوم را در 3 طبقه جای دهید که برای پرورش هر نوع ماهی کافی خواهد بود.

جستجو

سیستم آمار بازدید کنندگان

بازديد امروز :30
بازديد روز گذشته :47
بازديد اين هفته :167
بازديد اين ماه :1127
مجموع آمار بازديد ها :128903

درحال حاضر 2 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.