پنج شنبه, 07 اسفند 1399

نوزاد گوپي

گوپی يك ماهي كاملاً آشنا از خانواده زنده زاها است كه هر جايي مي توانيد آن را پيدا كنيد و بخريد.

كافي است يك گوپي ماده داشته باشيد و منتظر بمانيد تا زايمان كند.

اگرچه گوپي ها بي دردسرترين ماهي براي توليد مثل هستند، ولي متأسفانه ماهي ماده عادت دارد بچه هايش را بخورد. براي جلوگيري از اين امر شما بايد زمان دقيق زايمان ماهي را بدانيد و در روزهاي نزديك به زايمان آنقدر به ماهي غذا بدهيد كه ديگر جايي براي خوردن بچه ها نداشته باشد و يا اينكه از زايشگاه استفاده كنيد. زایشگاه ها با قیمت نه چندان زیاد می توانید از فروشندگان لوازم پرورش ماهی و آکواریومی ها تهیه نمایید.

معمولاً زماني كه نزديك زايمان ماهي ماده مي رسد، قسمت انتهايي شكم كه نزديك به مقعد ماهي است تقريبا سياه رنگ مي شود.

گوپي ماده مي تواند تا 6 ماه بدون ماهي نر بارور شده و در هر بار زايمان بين 5 تا 50 نوزاد به شما تحويل دهد (به نسبت اندازه ماهي ماده). اين ماهي خيلي زود هم رشد مي كند و از آنجا كه نوزاد آن زنده به دنيا مي آيد، دردسرهاي نگهداري ندارد و نوزاد بلافاصله شروع به زندگي عادی مي كند.

بچه گوپي غذاي مورد علاقه ماهي هايي مانند ديسكس و آنجل است و براي ترغيب ماهي به توليد مثل و رفع مشكل بي اشتهايي ماهي ها بسيار مفيد است.

با ارزانترين و ساده ترين غذاها تغذيه مي شود و اگر تنها نگهداري شود بيماري خاصي نيز نخواهد گرفت. البته براي اينكه بخواهيد اين ماهي را در رژيم غذايي ماهي هايتان جاي دهيد بايد حداقل 6 ماده و 2 نر بالغ داشته باشيد تا بتوانيد هفته اي يك يا دو بار با نوزاد گوپي از ماهي هايتان پذيرايي كنيد.

گوپي هاي بالغ هم خوراك بسيار مناسبي براي ماهيان گوشتخوار و لاكپشت ها وخرچنگ ها هستند. پس اگر مي خواهيد واقعاً به طور حرفه اي از آكواريومتان نگهداري كنيد به نظر من بهتر است يك آكواريوم به اندازه آكواريوم اصلي داشته باشيد و فقط در آن گوپي نگه داريد. مطمئن باشيد ضرري نمي كنيد چون ماهي از زمان تولد 3-4 ماه طول مي كشد تا به اندازه اي برسد كه شما آن را بفروشيد. گوپي ها از جفتي 1500 تا 3000 تومان قيمت دارند و اين مبلغ زماني جالب مي شود كه شما 50 جفت گوپي را فقط با روزي 3بار غذا دادن در مدت 3 ماه به اين اندازه رسانده باشيد. جالب اين است كه در ماه دوم شما 50 جفت گوپي ديگر داريد و در حقيقت اگر درست عمل كنيد هر ماه همين تعداد ماهي داريد.

مي بينيد كه اگر از گوپي به طور مستقيم به عنوان غذا استفاده نكنيد هم، مي توانيد با فروش گوپي هايتان براي ماهي ها غذاي درجه يك بخريد.

جستجو

سیستم آمار بازدید کنندگان

بازديد امروز :33
بازديد روز گذشته :47
بازديد اين هفته :170
بازديد اين ماه :1130
مجموع آمار بازديد ها :128906

درحال حاضر 8 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.