پنج شنبه, 12 تیر 1399

مقدمه ای بر درمان بیماری های ماهیان آکواریومی

یک آکواریوم، چشمه ای از آرامش طبیعی در زندگی را به شما پیشنهاد و عرضه می کند.

ناراحتی و استرس در زندگی روزمرّه اغلب به صورت نقش هایی برجسته بروز می کند که باعث می شود در اوغات فراغت همواره به دنبال آرامش باشید.

یک آکواریوم با ترکیب بی مانند و سرزندگی، فرصتی برای آرامش را به ما عرضه می کند که با سایر سرگرمی ها متفاوت است.

این مورد ساده دقیقاً تنها جواب، برای کسانی است که نسبت به علاقه شما به داشتن آکواریوم ابراز تعجب می کنند، آن ها هنوز این آرامش و لذّت جدید را نیافته اند.

نکته اساسی در این جذّابیت آن است که آرامشی که شما از آکواریوم می گیرید، درست در راستای فطرت انسان است و با یک آرامش مصنوعی فرق می کند، در راستای قوانینی است که روح انسان بر آن بنا شده.

امّا این آرامش به همان اندازه که به شما انرژی و راحتی ارائه می کند، می تواند شما را ناراحت و اندوهگین کند؛ این موضوع زمانی پیش می آید که آکواریوم و موجودات درون آن از وضعیت ایده آل و سلامت خارج شده و به دلایلی دچار اختلال می شوند.

این دقیقاً مانند زمانی است که یک فرد در خانواده مریض می شود و بیماری او بر روحیۀ سایر افراد خانواده تاثیر می گذارد و همۀ اعضای خانواده احساس افسردگی می کنند که خودشان هم ممکن است دلیلش را ندانند.

برای همین، اگر شما می خواهید همواره انرژی و آرامش را در بالاترین درجۀ ممکن از آکواریوم کوچکتان و موجودات درونش بگیرید، باید همواره آنها را سلامت و شاداب نگه دارید. انجام این عمل مستلزم آن است که شما ابتدا بیماری های ماهی ها را بشناسید و سپس راه تشخیص و درمان آن ها را بیاموزید و ابزارهای لازم برای این کار را نیز در دسترس داشته باشید.

به همین دلیل مطالبی کامل و جامع در مورد بیماریهای آبزیان تدارک دیدم و در اختیار شما قرار می دهم.

در این مطالب روی داروهای شرکت Sera تاکید و تمرکز شده و دلیل این مطلب آن است که در وحلۀ اوّل بیشتر این مطالب از اطلاعاتی که این شرکت در اختیار ما قرار داده برداشته شده و دوّم این که از لحاظ تنوّع، مرغوبیت و موجود بودن در ایران، این شرکت فعلاً بهترن انتخاب است.

درمورد راهنمایی ها در این بخش دقّت کافی فرموده و در کمترین زمان ممکن نسبت به درمان اقدام نمایید.

در مورد دارو های Sera توصیه می کنم چند قلم اصلی را تهیه کرده و در منزل نگاه دارید، چون تنوّع زیادی ندارند و بیشتر داروهای این شرکت در بیماری های مختلفی استفاده می شوند و در مجموع شما به 3-4 قلم دارو نیاز خواهید داشت که خرید آن ها قبل از آن که به آن ها نیاز پیدا کنید عاقلانه تر است.

جستجو

سیستم آمار بازدید کنندگان

بازديد امروز :23
بازديد روز گذشته :40
بازديد اين هفته :119
بازديد اين ماه :63
مجموع آمار بازديد ها :120891

درحال حاضر 5 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.