پنج شنبه, 07 اسفند 1399

درمان آبزیان و ماهی های آکوارویم با ویتامین

ماهی ها نیز مانند تمام موجودات زنده به ویتامین ها نیاز دارند تا بتوانند مراحل مختلف سوخت و ساز را در بدنشان اجرا نمایند و بدون ویتامین ها در  هضم و جذب مواد مورد نیاز بدنشان ناتوان خواهند بود.

غذاهای تولیدی توسّط شرکت های معتبر مانند Tetra و Sera و AquaMedic و ...شامل اکثر ویتامین های مورد نیاز ماهی می شوند، امّا مسئله این است که از زمانی که پاکت یا ظرف حاوی غذا را باز می کنید، شمارش معکوسی برای ویتامین های موجود در غذا شروع می شود و هرچه می گذرد مقداری از این ویتامین ها بر اثر عوامل محیطی مانند اکسیژن و رطوبت از بین می روند. معمولاً بعد از یک ماه غذا فاقد هرگونه ویتامین می شود.

برای همین استفاده از ویتامین های تکمیلی برای یکی دو بار در هفته بسیار مهم است.

بهترین راه برای استفادۀ بهینه از ویتامینی که جداگانه تهیّه نموده اید آن است که ویتامین مایع را درست قبل از غذا دادن به ماهی ها، در غذای خشک آن ها اضافه کنید. ویتامین زود به خورد غذای خشک می رود و نتیجه اش آن است که مستقیم وارد بدن ماهی می شود.

اگر بخواهید ویتامین را به آب اضافه کنید مجبور خواهید بود مقدار بیشتری استفاده نمایید و ویتامین که معمولا کمی هم گران است حیف می شود.

هنگامی که در حال درمان بیماری در ماهی ها هستید، خیلی خوب است که از ویتامین ها استفاده کنید و آن ها را به غذای ماهی اضافه نمایید، زیرا این در کنار داروی مصرف شده برای درمان، خود ماهی نیز در حال مبارزه است و اگر ماهی ضعیف بماند تاب مقاومت نخواهد داشت. بهتر است این ویتامینها در دورۀ درمان به صورت روزانه و بعد از درمان هر هفته یک بار به ماهی داده شود.

جستجو

سیستم آمار بازدید کنندگان

بازديد امروز :30
بازديد روز گذشته :47
بازديد اين هفته :167
بازديد اين ماه :1127
مجموع آمار بازديد ها :128903

درحال حاضر 6 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.